سایت دورهاتو به گزارش از ایسنا، بررسی وضعیت صنایع و شرکت های خودروسازی در طی چهار ماه گذشته در مجلس در حال پیگیری است. به گفته محمدرضا منصوری برخی از مدیران ارشد سایپا بازداشت و ممنوع الخروج شده اند. در ادامه طرح تفحص از صنایع خودروسازی آورده شده است.
کیفیت پایین محصولات خودروسازان
یکی از دلایل تفحص از شرکت های خودرو سازی وجود مشکلات زیاد در صنعت خودروسازی کشور و پایین بودن کیفیت خودروهای عرضه شده به بازار خرید خودرو است که کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار رعایت قانون ارتقای کیفیت محصولات شرکت های خودروسازی شدند. این قانون در مجلس هشتم به تصویب رسیده است. یکی از دلایلی که منجر به تحقیق از شرکت های خودروساز شد این بود که این شرکت ها همیشه درخواست تامین کسری بودجه و نقدینگی دارند در حالی که برخی از آنها در بانک های خصوصی در حال سرمایه گذاری بودند. در حالی که این سرمایه ها باید در جهت بهبود وضعیت کیفیت و عرضه خودرو به بازار فروش خودرو صورت گیرد.
بدهی شرکت های خودروسازی به قطعه سازان
یکی از موانع مهم تولید و عرضه خودرو با کیفیت در بازار خرید خودرو بدهی های این شرکت ها به قطعه سازان است، باتوجه به سرمایه گذاری این شرکت ها در بانک های خصوصی تضاد دارد و نحوه هزینه کرد آنها باید مورد تحقیق قرار می گرفت. یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو در بازار فروش خودرو نمایندگی ها بودند که به هنگام افزایش نرخ ارز، برخی از نمایندگی ها از فروش محصولات خودداری کردند و موجب افزایش قیمت خودرو شدند. از دیگر تخلفات شرکت های خودروسازی که اخیرا مرتکب شده اند عدم نصب کیسه هوا بر روی خودروهایی مانند پراید و برخی از مدل های سمند بود. در این راستا تذکرات و هشدارهایی از مجلس و پلیس ناجا به این شرکت ها داده شد. 

دورهاتو های ,خودرو ,شرکت ,خودروسازی ,ها ,کیفیت ,شرکت های ,های خودروسازی ,این شرکت ,برخی از ,شرکت ها

آیا قیمت خودرو به سایت های خرید و فروش باز می گردد؟

برگزاری جلسه دولت و مجلس درباره قیمت خودرو

ارائه راهکارهای چهارگانه جهت ساماندهی بازار خرید خودرو و فروش خودرو

عرضه 100 هزار خودروی جدید به بازار و رونق بازار خرید و فروش خودرو

خودروهای هیبریدی و کاهش قیمت خودرو

حباب 30 درصدی قیمت خودرو و رونق خرید و فروش خودرو در آینده

انحصار قطعات ایران خودرو و تاثیرات آن در خرید و فروش خودرو

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

موسسه خیریه سگالمحل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

کلش شاپینگ • کلش آو کلنز | کلش اف کلنز | بازی کلش | دانلود کلش اف کلنز | دانلود بازی کلش اف کلنز | كلاش اوف كلانس | كلش اوف كلنس | كلاش رويال اعتبار سنجی فروشگاه اینترنتی روستی فارس ام پی تری موزیک مستر جستجو فروشگاه جهان کالا چاپخانه ی ایران زمین خدمات رنگ پودری شماره تماس تهیه محصولات09334336389 اموزش انواع سگ ژرمن و خارجی